Meta Quest 3 می تواند ویدیوهای فضایی آیفون را پخش کند: در اینجا احساس می شود

389-6980-main-00-01-05-18-still003

من در حال تماشای یک ویدیوی سه بعدی از خانواده ام در روز شکرگزاری هستم، کلیپی که من دارم بارها تماشا کرد از آنجا که ویژن پرو اپل وارد زندگی من شد شلیک شده با یک آیفون 15 پرو، مامانم اونجاست و اونطرف میز به من نگاه می کنه، پسر و برادرزاده ام نزدیکم و خواهرم داره غذا رو آماده می کنه. تقریباً به نظر می رسد که من آنجا هستم. و سپس، من به دیوراماهای مورد علاقه ام به ،وان زندگی ماقبل تاریخ در موزه تاریخ طبیعی نگاه کردم، به آنها نگاه کردم که انگار نزدیک م،ن ایستاده بودم و به داخل نگاه می کردم. اما این بار در Vision Pro نیستم: من لباس را می پوشم. متا کوئست 3.

در حالی که برخی قبلاً راه هایی برای مشاهده ویدیوهای فضایی سه بعدی اپل در هدست های VR متا پیدا کرده اند، متا رسما راهی اضافه کرد برای مشاهده آنها با به روز رس، سیستم عامل v62 بعدی Quest. من این شانس را پیدا کردم که یک نسخه اولیه از سیستم عامل را در Quest 3 امتحان کنم و به ویدیوهای فضایی خود که با iP،ne 15 Pro گرفته شده است نگاه کنم و کار می کند. این کامل نیست، اما برای هزینه 500 دلاری Quest 3 در مقابل 3500 دلاری Vision Pro، جایگزین بسیار خوبی است.

ویدئوهای فضایی نیز روی تلاش 2 (که اکنون فقط 250 دلار قیمت دارد) یا Quest Proاما می‌خواستم ببینم هدست واقعیت مجازی متا با بالاترین رزولوشن آن لحظه چه حسی در برابر صفحه‌نمایش‌های 4K میکرو OLED 4K اپل دارد.

ویدیوهای فضایی در حال حاضر زم، که در Vision Pro دیده می‌شوند کمی با وضوح پایین و حاشیه‌های مبهم احساس می‌شوند. محدودیت ضبط ویدیو در حال حاضر 1080p با سرعت 30 فریم در ث،ه است. در یک هدست 4K، این بدان م،است که لحظات ثبت‌شده در حال حاضر کمی شفاف‌تر از زندگی واقعی به نظر می‌رسند و در یک حاشیه محدود قرار دارند. Meta's Quest 3 ویدیوها را در نوع مشابهی از قاب کمی مبهم پخش می‌کند، اما در لبه‌ها تارتر از حالت پخش زوم شده اپل است. متأسفانه نتوانستم هیچ اسکرین شات بگیرم، زیرا حالت اسکرین شات متا محتوای ویدیو را سیاه می کند (اپل این کار را نمی کند).

نگاه ، به لنزهای هدست واقعیت مجازی روی میز صورتی نگاه ، به لنزهای هدست واقعیت مجازی روی میز صورتی

Quest 3 به خوبی Vision Pro نمایشگری ندارد، اما ویدیوهایی که من پخش می‌کردم همچنان سرگرم‌کننده و به‌طور چشمگیر به نظر می‌رسیدند.

اسکات استاین/CNET

در Quest 3، ویدئوها گاهی اوقات کمی لکنت داشتند، که باعث می‌شود 100% صاف به نظر نرسند. این می تواند یک اشکال اولیه ساخت باشد، اما نامشخص است. با این حال، تکه‌های حافظه به اندازه‌ای خوب پخش می‌شوند که من احساس می‌کنم اگر آن‌ها را با خانواده و دوستان به اشتراک بگذارم یا خودم از آن استفاده کنم، احساس خوبی خواهم داشت. همچنین اشتراک‌گذاری کوئست با خانواده بسیار آسان‌تر است: روی عینک کار می‌کند (برخلاف Vision Pro) و مانند Vision Pro به تنظیمات ردیابی چشم نیاز ندارد.

ویدیوها از طریق برنامه متا آیفون آپلود می شوند و مانند هر ع، یا ویدیوی دیگری در گا،ی متا بارگذاری می شوند. پس از رسیدن، آنها را می توان در داخل Quest در برنامه Files، در یک پوشه Spatial Video مشاهده کرد.

240202-site-spatial-computing-on-meta-quest-3 240202-site-spatial-computing-on-meta-quest-3

این را نگاه کن: نحوه استفاده از Quest 3 مانند Vision Pro

متا همچنین چند ویدیوی فضایی آزمایشی اضافه کرد تا در صورتی که هیچ ویدیویی برای آپلود ندارید، مشاهده کنید: اندرو بوسورث، مدیر ارشد فناوری متا و خانواده‌اش در ساحل ماهیگیری صدف‌ها و کلیپی از یک سگ بامزه، به علاوه چند مورد دیگر.

بسیار شگفت‌آور است که متا به سرعت از ویدیوهای خود اپل با آیفون استقبال می‌کند، اما این یک حرکت هوشمندانه است. متا همچنین می‌تواند روی راه خودش برای ضبط ویدیوهای فضایی زودتر کار کند. به ،وان مثال، در حالی که عینک متا ری بن باسورث هنوز ویدیوی سه بعدی ضبط نکن پارسال بهم گفت که عینک های ری بن اصلی دقیقاً برای این کار طراحی شده بودند. متا طرح ویدیوی سه بعدی عینک خود را قبل از عرضه کنار گذاشت، اما می‌توانست این ویژگی را در نسخه جدیدی از عینک Ray-Ban بر اساس روشی که اپل دوباره این ایده را محبوب کرده است، دوباره معرفی کند.

در حال حاضر برای ضبط ویدیوی فضایی سه بعدی به آیفون 15 پرو نیاز دارید. اما اگر یکی از آن‌ها دارید – و قبلاً یک کوئست در خانه خود دارید – این یک دلیل دیگر است که می‌تو،د فعلاً از هزینه Vision Pro صرف نظر کنید و با هدستی که ممکن است قبلاً داشته‌اید طعم آتی همه‌جانبه را بچشید.


]
منبع: https://www.cnet.com/tech/computing/meta-quest-3-can-play-ip،ne-spatial-videos-heres-what-it-feels-like/#ftag=CAD-01-10aai3d