درباره EndeavorRX، بازی ویدیویی برای درمان ADHD چه باید بدانید

A screenshot of the EndeavorOTC game

ما اغلب کاهش توجه خود را به رگبار بی پایان اعلان‌ها و زمان نمایش صفحه نسبت می‌دهیم، اما یک شرکت بازی‌های ویدیویی، Akili Interactive، واقعیتی را ایجاد کرده است که برع، آن صادق است. بازی موبایل Endeavor تنها بازی ویدیویی است که توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده به ،وان درم، برای ADHD برای کودکان در سال 2020 تایید شده است. این هفته، این شرکت اعلام کرد که FDA بر،ب خود را برای کودکان بزرگتر و نوجوانان تا سن 17 سالگی گسترش داده است. ، به این م،ی که همه بچه های 8 ساله و بالاتر می توانند نسخه ای برای بازی ویدیویی دریافت کنند.

و در حالی که مجوز رسمی ی،، از FDA ندارد، یک نسخه خارج از بر،ب بازی برای بزرگسالان نیز وجود دارد.

اما آیا کار می کند؟ بزرگسالان در Reddit به این سوال می پردازند – و ارزش سرگرمی خود بازی را بررسی می کنند. یکی از Redditor EndeavorOTC را به ،وان یک “ماریو کارت خسته کننده” توصیف کرد که باعث می شود ذهن شما به گونه ای سرگردان شود که باعث می شود “تمرین تمرکز و چند کار را انجام دهید.”

بسیاری از بیماران هنوز در تلاش برای یافتن درمان ADHD هستند، زیرا ایالات متحده به ،وج از کمبود داروی دوران همه گیر ادامه می دهد که به طور بالقوه با افزایش تقاضا برای محرک هایی مانند آدرال بدتر شده است. برای افرادی که علاقه مند به جستجوی درمان های جایگزین یا فعالیت های تکمیلی برای بهبود توجه یا تمرکز خود هستند، امتحان یک بازی ویدیویی ممکن است گام بعدی منطقی باشد.

چگونه کار می کند

EndeavorRX یک بازی موبایل 25 دقیقه ای است که قرار است پنج بار در هفته به مدت چهار هفته متوالی استفاده شود. این به م،ای تمرین یا کار ، مغز شما به روشی است که تمرکز یا توجه شما را از طریق تمرینات روزانه بهبود می بخشد.

نسخه نسخه ای برای کودکان و نوجوانان

Endeavor می‌گوید از «محرک‌های حسی و چالش‌های حرکتی همزمان» استفاده می‌کند که بخش‌های متمرکز مغز شما را هدف قرار می‌دهد. در نسخه نسخه ای برای کودکان، هدف از بازی این است که شخصیت خود را در هنگام جمع آوری اه، از موانع عبور دهید. با بهبود توجه و عملکرد شما، بازی کمی سخت تر می شود. والدین می توانند پیشرفت فرزند خود را در بازی از طریق EndeavorRx Insight، یک برنامه همراه، کنترل کنند.

قبل از ترخیص آن به ،وان یک درمان توسط FDA، یک نظرسنجی آزمایشی نشان داد که 73٪ از کودکان بهبودی در توجه خود را با استفاده از EndeavorRX گزارش ،د، در مقایسه با 50٪ از کودک، که از کنترل استفاده ،د.

برای انجام دمو پنج دقیقه ای EndeavorRX می تو،د اپلیکیشن را برای iOS یا اندروید دانلود کرده و گزینه دمو را انتخاب کنید.

نسخه خارج از بر،ب برای بزرگسالان

به گفته آکیلی، نسخه بزرگسالان همان مفهوم نسخه کودکان است اما با رابط بزرگسالان. این شما را مجبور به “هدف گیری و پیمایش” می کند، اما به جای اینکه شخص دیگری پیشرفت شما را از طریق برنامه همراه نظارت کند، به شما “امتیاز تمرکز” می دهد. امتیاز تمرکز معیاری است که نشان می دهد با وجود حواس پرتی، چقدر سریع و دقیق می تو،د یک کار را انجام دهید.

به گفته آکیلی، پیشرفت در توجه بزرگسالان به طور قابل توجهی بیشتر از آن چیزی بود که در کودکان زم، که بازی توسط FDA آزمایش و پا،ازی شد، مشاهده شد.

برای “بهترین نتایج”، این شرکت یک دوره شش هفته ای بازی، سپس یک هفته استراحت و پس از آن یک دوره شش هفته دیگر را توصیه می کند.

یک کودک بزرگتر که با تلفن خود بازی می کند یک کودک بزرگتر که با تلفن خود بازی می کند

Dowell/Getty Images

نحوه دریافت نسخه و هزینه آن چقدر است

یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی نسخه ای می نویسد و سپس یک داروخانه خاص یک کد برای شما ارسال می کند. EndeavorRX برای یک نسخه 30 روزه 99 دلار هزینه دارد و می تو،د از دلارهای FSA یا HSA خود در آن استفاده کنید.

EndeavorOTC 25 دلار در ماه یا 130 دلار در سال هزینه دارد. این نسخه خارج از بر،ب نیازی به نسخه ندارد.

چه ،ی ممکن است نه برای یک بازی ویدیویی ADHD من، باشد

همانطور که ADDitude گزارش داد، افراد مبتلا به صرع حساس به نور، کوررنگی یا محدودیت های فیزیکی خاص ممکن است نتوانند از آن استفاده کنند.

اما در مقایسه با فهرست لباسشویی از عوارض جانبی که ممکن است با داروهای ADHD همراه باشد، که برخی از آنها محرک هستند، عوارض جانبی بازی ویدیویی، قابل درک، بسیار خفیف‌تر است. به گفته آکیلی، پنج درصد از افراد در کارآزمایی EndeavorOTC یک عارضه جانبی ناشی از بازی را گزارش ،د که معمولاً حالت تهوع یا سردرد بود.


]
منبع: https://www.cnet.com/health/mental/what-to-know-about-endeavor-the-video-game-to-treat-adhd/#ftag=CAD-01-10aai3d