Reddit داده‌های عمومی خود را در خط‌مشی محتوای جدید قفل می‌کند، می‌گوید استفاده در حال حاضر مستلزم یک قرارداد است

reddit logo broken in half

در روز پنج‌شنبه، Reddit سیاست جدیدی را با هدف متعادل ، تمایل خود برای مجوز دادن به محتوای خود به شرکت‌های فناوری بزرگ‌تر، مانند Google، و محافظت از حریم خصوصی کاربران ارائه می‌کند. «خط‌مشی محتوای عمومی» که به تازگی اعلام شده است، اکنون به خط‌مشی رازداری موجود و خط‌مشی محتوای Reddit می‌پیوندد تا نحوه دسترسی و استفاده از داده‌های Reddit توسط نهادهای تجاری و سایر شرکا را راهنمایی کند. در رابطه با این موضوع، این شرکت همچنین یک زیرمجموعه اختصاص داده شده به محقق، که با داده های Reddit کار می کنند، اعلام کرد.

این اعلامیه مدت کوتاهی پس از عرضه ردیت در بازار سهام منتشر شد که نشان می‌دهد این شرکت خود را برای افزایش درآمد نه تنها از طریق تبلیغاتی که بر روی پلتفرم و استفاده از API توسط توسعه‌دهندگان اجرا می‌شود، بلکه از مجموعه داده‌های آن نیز در نظر می‌گیرد. این شرکت در دفترچه IPO خود گفته است که قبلاً 203 میلیون دلار از طریق موافقت نامه های مجوز داده به دست آورده است و انتظار دارد این رقم در طول زمان افزایش یابد.

اگرچه Reddit از لحاظ تاریخی دسترسی به داده های خود را برای اه، آموزشی هوش مصنوعی مسدود نکرده بود، سال گذشته مسیر خود را تغییر داد. استیو هافمن، مدیر عامل Reddit به نیویورک تایمز گفت که منطقی نیست که Reddit به “همه این ارزش ها به صورت رایگان به برخی از بزرگترین شرکت های جهان” ادامه دهد، که نشان دهنده برنامه شرکت برای حرکت به سمت مجوز داده است. فضا.

با این تلاش‌ها که اکنون به خوبی در حال انجام است، سیاست محتوای عمومی جدید دسترسی به داده‌های Reddit را بدون توافق مسدود می‌کند. (ردیت می‌گوید محدودیت‌های جدیدی اضافه نمی‌کند، فقط سیاستی را که برای مدتی در داخل اعمال کرده بود، عمومی می‌کند.)

Reddit در وبلاگ خود می نویسد: «متأسفانه، ما شاهد استفاده بیشتر و بیشتر نهادهای تجاری هستیم که از دسترسی غیرمجاز یا سوء استفاده از دسترسی مجاز برای جمع آوری داده های عمومی به صورت انبوه، از جمله محتوای عمومی Reddit استفاده می کنند. بدتر از آن، این نهادها درک می‌کنند که هیچ محدودیتی در استفاده از آن داده‌ها ندارند، و این کار را بدون توجه به حقوق کاربر یا حریم خصوصی، نادیده گرفتن درخواست‌های معقول قانونی، ایمنی و حذف کاربر انجام می‌دهند. در حالی که به تلاش‌های خود برای مسدود ، بازیگران بد شناخته شده ادامه خواهیم داد، باید کارهای بیشتری برای محدود ، دسترسی به محتوای عمومی Reddit در مقیاس برای بازیگران مورد اعتمادی که موافقت کرده‌اند از سیاست‌های ما تبعیت کنند، انجام دهیم. اما ما همچنین باید اطمینان حاصل کنیم که کاربران، مودها، محققان و سایر بازیگران خوش‌نیت و غیرتجاری به این دسترسی دسترسی دارند.»

به عبارت دیگر، دسترسی به داده‌های Reddit برای تحقیقات و سایر تلاش‌های غیرتجاری ادامه خواهد یافت، اما آن دسته از نهادهایی که می‌خواهند از داده‌های Reddit برای مقاصد دیگر – از جمله برای آموزش هوش مصنوعی – استفاده کنند، باید هزینه بپردازند. در تصویری که در وبلاگ به اشتراک گذاشته شده است، Reddit این را به وضوح بیان می کند و می گوید که مشاغلی که علاقه مند به استفاده از داده های Reddit برای “قدرت، تقویت یا بهبود محصول شما برای هر هدف تجاری” هستند، نیاز به قرارداد دارند.

اعتبار تصویر: Reddit

در همین حال، تبلیغ‌کنندگان برای مدیریت کمپین‌ها و ردیابی عملکرد آنها به یک API تبلیغاتی هدایت می‌شوند.

از آنجایی که این شرکت اساساً فقط یک وب سایت بزرگ است که توسط موتورهای جستجو نمایه می شود، این سیاست جدید با هدف قفل ، محتوای Reddit از هر مجموعه غیرمجاز و در عین حال احترام به حقوق کاربران است.

به ،وان مثال، Reddit می گوید که شرکای آن باید تصمیمات کاربران را برای حذف محتوای آنها آپلود کنند. بنابراین اگر کاربران نمی‌خواهند پست‌های شخصی‌شان تبدیل به خوراکی برای موتورهای هوش مصنوعی آینده شود، باید بتوانند انصراف دهند. شرکا همچنین به دلیل خط مشی جدید از استفاده از محتوای Reddit برای شناسایی افراد یا اطلاعات شخصی آنها، از جمله برای هدف گذاری تبلیغات، محدود شده اند. شرکا همچنین نمی‌توانند از محتوای Reddit برای ارسال هر،مه یا آزار و اذیت کاربران یا انجام «بررسی‌های پس‌زمینه، تشخیص چهره، نظارت ،تی یا کمک به مجریان قانون در انجام هر یک از موارد فوق» استفاده کنند.

این سیاست علاوه بر این دسترسی به رسانه‌های بزرگسالان را محدود می‌کند و روشن می‌کند که Reddit اطلاعات شخصی کاربران خود را نمی‌فروشد. این شرکت همچنین خاطرنشان می‌کند که هرگز مجوز محتوای غیر عمومی مانند پیام‌های خصوصی یا اطلاعات حساب غیرعمومی، مانند ایمیل‌های کاربران یا سابقه مرور و موارد دیگر را نخواهد داد.

برای کمک به محقق، که می‌خواهند از داده‌های Reddit برای مقاصد غیرتجاری استفاده کنند، این شرکت یک subreddit جدید به نام r/reddit4researchers ایجاد کرده است. این شرکت می‌گوید که با OpenMined همکاری می‌کند تا برنامه‌ای را برای هدایت و توسعه همکاری محققان با Reddit توسعه دهد.

]
منبع: https://techcrunch.com/2024/05/09/reddit-locks-down-its-public-data-in-new-content-policy-says-use-now-requires-a-contract/