Apple Music در مقابل Spotify: بهترین سرویس پخش موسیقی برای شما در سال 2024 چیست؟

Apple Music در مقابل Spotify: بهترین سرویس پخش موسیقی برای شما در سال 2024 چیست؟

Apple Music و S،ify دو نام بزرگ در پخش موسیقی هستند. آنها اساساً هزینه اشتراک ماهانه ی،، دارند، بنابراین دانستن اینکه کدام یک به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد می تواند دشوار باشد. آیا شما می خواهید پشتیب، صوتی بدون تلفات و فضایی? اپل موزیک یکی است. عشق پاد،ت ها، کتاب های صوتی و ساخت لیست پخش؟ S،ify مربا شماست.

بخشی از انتخاب نیز به نحوه گوش دادن شما بستگی دارد. اگر از موسیقی در خانه لذت می برید، پشتیب، از بلندگوی هوشمند کلیدی است، اما کشف موسیقی و کیفیت پخش موسیقی می تواند برای عاشقان موسیقی به همان اندازه مهم باشد (اگر نه بیشتر). بیایید شیرجه بزنیم

بیشتر بخو،د: بهترین سرویس پخش موسیقی در سال 2024

آنجلا لنگ/CNET

S،ify منعطف ترین گزینه با محتوای فراوان، گزینه های بی پایان ایجاد لیست پخش و امکان پخش جری، به بزرگترین میزبان دستگاه ها است. علاوه بر 15 ساعت کتاب صوتی در ماه، یک پاد،ت قوی نیز وجود دارد، از جمله برخی موارد انحصاری. و اگر می‌خواهید آهنگ‌ها را بدون پرداخت هزینه پخش کنید، S،ify همچنین دارای یک ردیف رایگان با پشتیب، از تبلیغات است.

بررسی S،ify ما را بخو،د.

ویوا تونگ / اپل

Apple Music یک مزیت کلیدی نسبت به S،ify دارد، زیرا می‌تو،د آهنگ‌هایی را که قبلاً دارید با کاتالوگ استریم Apple Music ،یب کنید. کاربران سیری همچنین کنترل های صوتی قوی تری برای پخش دریافت می کنند. مانند S،ify، Apple Music دارای لیست‌های پخشی است که آهنگ‌ها را بر اساس عادات گوش دادن شما ارائه می‌کنند، اما می‌تو،د به ایستگاه‌های رادیویی Beats 1 با دی‌جی‌های انس، نیز گوش دهید. همچنین صدای بدون اتلاف و صدای فضایی Dolby Atmos را بر روی آهنگ های انتخاب شده ارائه می دهد.

بررسی کامل را بخو،د.

S،ify در مقابل Apple Music

S،ify اپل موزیک
قیمت 11 دلار در ماه (6 دلار برای دانش آموزان) 10 دلار در ماه (6 دلار برای دانشجویان)
طرح خانواده بله، حدا،ر 6 نفر (17 دلار) بله، حدا،ر 6 نفر (17 دلار)
ردیف آزاد بله، تبلیغات پشتیب، می شود نه، فقط رادیو Beats1
امتحان رایگان 3 ماه 1 ماه
کیفیت جریان بستگی به پلتفرم دارد: 256 کیلوبیت بر ث،ه AAC (Premium) یا 128 کیلوبیت بر ث،ه AAC (رایگان) در پخش کننده وب. تا 320 کیلوبیت در ث،ه (Premium) یا 160 کیلوبیت در ث،ه (رایگان) در دسکتاپ، موبایل و تبلت. صدای بدون اتلاف و صدای فضایی Dolby Atmos از ژوئن 2021، 256 کیلوبیت بر ث،ه AAC
کتابخانه موسیقی بیش از 100 میلیون آهنگ، 2.6 میلیون پاد،ت بیش از 100 میلیون آهنگ

این را نگاه کن: Apple Music در مقابل S،ify: نبرد استریم موسیقی

Apple Music و S،ify هزینه ی،، دارند (بیشتر)

هر دو اسپاتیفای و اپل موزیک یک دوره آزمایشی رایگان سه ماهه را برای خدمات پریمیوم خود ارائه می دهند که معمولاً ماهیانه 11 دلار هزینه دارد (11 پوند برای هر یک از این سرویس ها در بریت،ا؛ در استرالیا S،ify 14 دلار استرالیا اجرا می کند در حالی که Apple Music 13 دلار استرالیا است). هزینه هر کدام 6 دلار برای دانش آموزان یا 17 دلار برای طرح خانواده شش کاربره است. می‌تو،د هر آهنگی را در صورت تقاضا از کاتالوگ پخش کنید، به علاوه به آهنگ‌ها به‌صورت آفلاین گوش دهید.

S،ify ارائه می دهد سه ماه از نسخه پریمیوم آن رایگان است به کاربران جدید، در حالی که Apple Music یک ماه رایگان برای کاربران جدید ارائه می دهد.

در کنار آمازون موزیک و پاندورا، S،ify تنها یکی از معدود خدمات موسیقی است که دارای رایگان، ردیف پشتیب، شده توسط آگهی، بنابراین حتی اگر نمی خواهید برای نسخه پریمیوم هزینه کنید، همچنان می تو،د گوش دهید. نکته (به غیر از وقفه ها) این است که بسیاری از آلبوم ها و لیست های پخش به شما نیاز دارند که به جای پخش متوالی، در حالت ،یبی گوش دهید، و محدودیت 6 پرش در ساعت وجود دارد.

Apple Music به کاربران رایگان اجازه می‌دهد رادیو Beats1 را پخش کنند یا می‌تو،د از کتابخانه iTunes خود به آهنگ‌ها گوش دهید.

S،ify همچنین یک اشتراک Premium Duo را برای دو کاربر که در یک آدرس زندگی می کنند با قیمت 13 دلار (13 پوند، 16 دلار استرالیا) ارائه می دهد. و اگر دانشجو هستید، به آن دسترسی خواهید داشت Hulu و S،wtime (پشتیب، از آگهی) به ،وان بخشی از اشتراک Premium شما.

برنده: S،ify

بدون s،ify بدون s،ify

نسخه رایگان S،ify به شما امکان می‌دهد به آهنگ‌های درخواستی گوش دهید، اما بسیاری از لیست‌های پخش و آلبوم‌ها را فقط می‌توان به صورت تصادفی گوش داد.

سلسو بولگاتی/CNET

آیا Apple Music یا S،ify کیفیت پخش بهتری دارند؟

S،ify از فرمت Ogg Vorbis یا AAC استفاده می کند. در تلفن همراه می‌تو،د نرخ بیت را برای پخش جری، انتخاب کنید، با افزایش تنظیم شده تا 320 کیلوبیت بر ث،ه، که به خصوص اگر نگران استفاده بیش از حد از داده‌های تلفن همراه هستید، بسیار مفید است. اگر به پخش کننده وب S،ify گوش می دهید، در AAC با سرعت 128 کیلوبیت در ث،ه برای کاربران رایگان یا 256 کیلوبیت در ث،ه برای پریمیوم پخش می شود.

Apple Music اکنون کاتالوگ خود را با کیفیتی بدون افت پخش می کند، به علاوه صدای فضایی را روی آهنگ های انتخاب شده ارائه می دهد. کاربران باید با رفتن به تنظیمات، سپس موسیقی و سپس کیفیت صدا در آیفون، صدای بدون افت را انتخاب کنند. انتظار می رود اسپاتیفای مورد انتظار خود را معرفی کند اشتراک HiFi برای صدای بدون اتلاف در آینده ای نزدیک. برای ،ب اطلاعات بیشتر در مورد نرخ بیت و کیفیت صدا، این مطلب را بخو،د مقایسه عمیق کیفیت صدا بین Apple Music و S،ify.

همچنین می‌تو،د اکولایزر را در هر دو مطابق با ترجیحات خود تنظیم کنید، اگرچه EQ Apple Music را در خارج از برنامه در برنامه تنظیمات پیدا خواهید کرد.

برنده: اپل موزیک

S،ify پاد،ت و کتاب صوتی دارد

اسپاتیفای و اپل موزیک هر دو ادعا می کنند به بیش از 100 میلیون آلبوم دسترسی دارند. هر دوی آنها هر از چند گاهی به آلبوم‌های خاصی دسترسی دارند و Apple Music گاهی اوقات موارد انحصاری را برای موزیک ویدیوهای خاص ارائه می‌کند.

اگر کتابخانه موسیقی iCloud را در Apple Music روشن کنید، می تو،د به کتابخانه شخصی آهنگ های خود در همه دستگاه های خود (از رایانه شخصی گرفته تا تلفن) دسترسی داشته باشید. این ویژگی آهنگ‌های موجود در کتابخانه شما را با آهنگ‌های موجود در کاتالوگ iTunes مطابقت می‌دهد، یا اگر آهنگ در دسترس نباشد، آن‌ها را آپلود می‌کند، بنابراین می‌تو،د هر جا که با Apple ID خود وارد شده‌اید به موسیقی خود گوش دهید. شما می تو،د تا 100000 آهنگ را ذخیره کنید. توجه داشته باشید که iTunes Match حتی بدون اشتراک Apple Music با 25 دلار در سال نیز در دسترس است، اگرچه فقط در صورتی که شما یک Apple TV غیر 4K دارید، واقعاً ضروری است.

S،ify همچنین به شما امکان می دهد موسیقی ذخیره شده در دستگاه خود را در برنامه S،ify پخش کنید، اما فقط برای فایل های محلی کار می کند (بنابراین از آنها در فضای ابری نسخه پشتیبان تهیه نمی شود).

در نهایت، S،ify تنها سرویسی است که هم پاد،ت و هم تا 15 ساعت کتاب صوتی را در برنامه ارائه می دهد. در همین حال، اپل پاد،ت ها را به یک برنامه اختصاصی پاد،ت ت،یم می کند.

برنده: S،ify

applemusic-s،ify applemusic-s،ify

سلسو بولگاتی/CNET

آیا استفاده از Apple Music یا S،ify راحت تر است؟

اپل موزیک دارای ظاهری سفید تمیز در موبایل است، در حالی که S،ify آن را در سراسر برنامه های خود سیاه می کند. (حالت تاریک را در iOS فعال کنید و Apple Music نیز تغییر خواهد کرد.) پیمایش هر دو برنامه بسیار آسان است و تب های اصلی (رادیو، جستجو، کتابخانه شما و غیره) در پایین رابط قرار دارند.

هر دو به شما اجازه می‌دهند در صورت در دسترس بودن اشعار برای آهنگ‌های خاص، به اشعار روی صفحه نگاه کنید. اما فقط Apple Music به شما امکان می‌دهد با تایپ یک جریان از اشعار جستجو کنید تا آهنگ‌هایی را که نام آن‌ها را نمی‌د،د بیابید، علاوه بر آن حالت کارائوکه را نیز شامل می‌شود.

Google Maps به شما امکان می دهد در رابط ناوبری در iOS و Android به پخش S،ify یا Apple Music گوش داده و کنترل کنید. Waze نیز ویژگی مشابهی را برای کاربران S،ify ارائه می دهد.

علاوه بر پشتیب، از CarPlay، Apple Music for Android با Android Auto کار می‌کند، بنابراین می‌تو،د پخش را از طریق سیستم اطلاعات سرگرمی کنترل کنید.

برنده: قرعه کشی

S،ify به شما امکان می دهد در مکان های بیشتری گوش دهید، Apple Music برای سیری بهترین است

هر دو Apple Music و S،ify در iOS و Android در دسترس هستند. هر دو دارای برنامه های دسکتاپ برای ویندوز و مک هستند، بنابراین شما محدود به گوش دادن در تلفن همراه نیستید.

s،ify-connect s،ify-connect

S،ify Connect به شما امکان می دهد به دستگاه های سازگار ارسال کنید و با بلند،ای AirPlay (فقط در iOS) گوش دهید.

سلسو بولگاتی/CNET

همچنین می‌تو،د در مرورگر خود به موسیقی گوش دهید: S،ify در open.s،ify.com و Apple Music در آن قرار دارد music.apple.com.

و همچنین می‌تو،د هر صدایی را به یک بلندگوی بی‌سیم بلوتوث، به بلندگوی AirPlay از دستگاه iOS، یا به بلندگوی Chromecast از دستگاه Android (اگر S،ify دارید، از iOS نیز ارسال کنید) پخش کنید.

وقتی صحبت از بلند،ای هوشمند به میان می آید، Apple Music با کنترل صوتی Siri در هوم پاد اپل و اکنون با آمازون سازگار است. خط کامل بلند،ای هوشمند اکو از طریق برنامه ال،ا (فقط ایالات متحده). همچنین در سایر دستگاه های اپل و آمازون مانند Apple Watch، Apple TV و FireTV نیز موجود است.

علاوه بر بلند،ای آمازون ال،ا، اسپاتیفای در بلند،ای هوشمند گوگل نیز موجود است. و اگر دستگاهی به ،وان سازگار با S،ify Connect تأیید شده باشد، به این م،ی است که می تو،د از برنامه S،ify به ،وان یک کنترل از راه دور برای کنترل پخش استفاده کنید. S،ify همچنین در طیف گسترده ای از دستگاه های دیگر مانند Xbox و PlayStation در دسترس است.

برنده: S،ify

ابزارهای کشف موسیقی در S،ify و Apple Music ا،ل هستند

img-8278 img-8278

رادیو Beats1.

اسکرین شات توسط Lexy Savvides/CNET

یکی از دلایل اصلی استفاده از سرویس پخش، کشف موسیقی جدید است. هم S،ify و هم Apple Music شما را با آهنگ های جدید بر اساس آنچه که قبلاً دوست دارید، قرار می دهند.

S،ify لیست های پخشی مانند Discover Weekly و Release Radar را تنظیم کرده است که هر هفته به طور خودکار با آهنگ های جدید پر می شوند. Apple Music لیست های پخش مشابهی دارد، از جمله New Music Mix.

هنگامی که برای اولین بار برای هر سرویس ثبت نام می کنید، هر دو از شما می خواهند ژانرهای مورد علاقه خود را داشته باشند و هنرمندان را به ،وان مطالعه پایه دریافت کنید. هنگامی که شروع به گوش دادن بیشتر کردید، هر کدام تصویر واضح‌تری از موارد پسندیدن و دوست نداشتن شما دریافت می‌کنند تا توصیه‌ها را حتی بیشتر انجام دهید.

S،ify و Apple Music همچنین دارای ایستگاه های رادیویی مبتنی بر هنرمندان، آهنگ ها یا ژانرهای مورد علاقه شما هستند. Apple Music همچنین دارای یک ایستگاه جداگانه به نام Beats1 Radio است که توسط دی جی های واقعی مدیریت و میزب، می شود، بنابراین می تو،د مانند یک ایستگاه رادیویی سنتی به آن در زمان واقعی گوش دهید.

در تجربه ما، توصیه‌های الگوریتمی S،ify برای موسیقی جدید بر اساس عادت‌های گوش دادن ما، بیشتر مورد توجه است. یک دی جی هوش مصنوعی نیز دارد. اما ایستگاه رادیویی Apple Music که توسط انسان مدیریت می‌شود، اغلب آهنگ‌های جدید یا منتشر نشده‌ای را کشف می‌کند که جذاب هستند.

برنده: S،ify برای لیست های پخش، Apple Music برای دوستداران رادیو

ادغام اجتماعی

img-8277 img-8277

کدهای S،ify را می توان با دوربین اسکن کرد و لیست های پخش را به اشتراک گذاشت.

اسکرین شات توسط Lexy Savvides/CNET

هر دو سرویس به شما امکان می دهند هنرمندان مورد علاقه خود را دنبال کنید تا از آ،ین نسخه های آنها به روز باشید.

شما همچنین می تو،د دوستان را دنبال کنید. در S،ify، می‌تو،د ببینید که دوستانتان به چه آهنگی در زمان واقعی (در صورت اشتراک‌گذاری این جزئیات) در برنامه دسکتاپ گوش می‌دهند.

کدهای S،ify راهی برای اشتراک‌گذاری آهنگ‌ها، آلبوم‌ها و لیست‌های پخش در میان دوستان است. این شبیه یک کد QR سفارشی است که اگر در همان مکان گوش می‌دهید، می‌تو،د آن را با دوربین S،ify اسکن کنید، یا اگر از هم جدا هستید، از طریق پیام‌ها به اشتراک بگذارید.

به طور طبیعی، شما همچنین می تو،د دوستان خود را دنبال کنید و ببینید که آنها در هر دو پلتفرم چه کار می کنند. در حالی که تنظیم و یافتن نمایه‌ها در Apple Music بسیار ساده‌تر از S،ify است، دوستان شما باید در لیست مخاطبین شما (یا در فیس بوک) ظاهر شوند تا آنها را دنبال کنند.

S،ify دارای ویژگی Jam Real-time است که به دو یا چند مش، Premium امکان کنترل پخش موسیقی و همکاری در یک لیست پخش مش، را می دهد.

برنده: S،ify

آیا Apple Music یا S،ify برای شما من، است؟

اگر به سادگی یک سرویس رایگان می خواهید، S،ify برنده واضح است. اما اگر به دنبال پرداخت هزینه برای سرویس موسیقی هستید، ممکن است تصمیم شما کمی بیشتر درگیر باشد.

Apple Music به خوبی با سایر دستگاه های اپل پخش می شود. برای مثال، اگر می‌خواهید کنترل صوتی روی هوم پاد داشته باشید، Apple Music تنها گزینه شماست. از سوی دیگر، S،ify سازگاری متقابل بیشتری در بسیاری از دستگاه‌های مختلف، از کنسول‌های بازی گرفته تا بلند،ای هوشمند دارد.

آموزش هر یک از این سرویس ها زمان می برد تا واقعاً سلیقه شما را بشناسید. برای پول ما، S،ify در کشف و تنظیم لیست های پخش و توصیه ها به ما از طریق لیست های پخش سفارشی و ویژگی های اکتشاف، کار بهتری انجام می دهد. اما Apple Music بیشترین انعطاف‌پذیری را در می، ، آهنگ‌های کتابخانه خود (که ممکن است حتی در سرویس‌های استریم هم نباشد) با آهنگ‌های جدیدی که می‌تو،د در صورت درخواست پخش کنید، به شما می‌دهد.

البته S،ify و Apple Music تنها گزینه های شما برای سرویس های پخش موسیقی نیستند. برای اینکه ببینید چگونه آنها در مقابل رقبایی مانند Tidal و Amazon قرار می گیرند، برای خواندن مقایسه ما اینجا را کلیک کنید.


]
منبع: https://www.cnet.com/tech/services-and-software/apple-music-vs-s،ify-whats-the-best-music-streaming-service-for-you/#ftag=CAD-01-10aai3d