گوگل سری پیکسل 8 را با در نظر گرفتن استفاده از قاب طراحی کرده است

گوگل سری پیکسل 8 را با در نظر گرفتن استفاده از قاب طراحی کرده است

ا،ر دارندگان گوشی‌های هوشمند برای محافظت از دستگاه‌هایشان، از قاب محافظ استفاده می‌کنند. زیرا برخی از این قاب‌ها قابلیت‌های یک دارند، اما دلیل شماره کاربران برای استفاده از قاب‌ها این است که گوشی‌ها ظریف هستند و ممکن است به‌دلیل افتادن یا خطرات دیگر، آسیب ببینند. گوگل نیز با اطلاع از این موضوع می‌گوید طراحی گوشی‌های پی،ل را با در نظر گرفتن استفاده از قاب انجام داده است.

«کلود زلوگر»، سرپرست طراحی گوشی‌های پی،ل گوگل، در مصاحبه با اینورس درباره شرکت در طراحی گوشی‌ها، به‌ویژه در مورد استفاده از قاب‌ها صحبت کرد. جالب اینجاست که زلوگر اعتراف می‌کند که با شروع ساخت سری 8، تیم طراحی گوگل از همان ابتدا در نظر داشت که بسیاری از کاربران از این گوشی به‌همراه قاب استفاده می‌کنند. به‌همین دلیل آن‌ها این موضوع را هنگام طراحی گوشی مدنظر قرار داد. زلوگر می‌گوید:

«شما باید همیشه به تمام جنبه‌های محصول فکر کنید. یکی از موارد مهم این است که 90 درصد افراد از کیس استفاده می کنند. در زمان پروژه ساخت پی،ل 8، از ابتدا شروع به طراحی محصول با کیس کرده‌ایم. بنابراین اگر به رنگ‌بندی این گوشی فکر کنید، ابتدا باید این گوشی را طوری طراحی کنید که عالی به نظر برسد و هنگام دست‌گرفتن آن حس خوبی داشته باشید.»

طراحی بادوام‌تر گوشی‌های گوگل یا طراحی آن‌ها با در نظر گرفتن قاب‌های محافظ؟

طراحی زیبای گوشی‌ها به همراه قاب‌های سازگار و منطبق، یک مزیت برای کاربر است. بااین‌حال، برخی از افراد بر این باورند که گوگل می‌تواند به طراحی گوشی‌هایی بپردازد که با قاب‌ها منطبق هستند، گوشی‌هایی را طراحی می‌کنند که بدون قاب نیز از استحکام کافی می‌سازند.

این تحلیلگران معتقدند در صورتی که شرکت سازنده موبایل مخصوصاً گوگل، گوشی های گرانقیمت خود را با دوام بیشتر بسازند، دیگر 90 درصد گوشی های هوشمند را از قاب استفاده نمی کنند و نیازی ندارند، همچنین گوشی های خود را با توجه به قاب های محافظ طراحی کنند. در این صورت شرکت‌ها می‌توانند زمان خود را صرف گنجاندن ویژگی‌های کاربردی در گوشی‌ها کنند.

]
منبع: https://digiato.com/mobile/google-has-considered-protective-frames-in-design-of-pixel-8-series