هارد DVR یکی از مهمترین اجزای یک سیستم نظارت تصویری میباشد زرین سیستم-امن باش

هارد های معمولی و دسکتاپی در برابر تمامی نیازهای عملیاتی و ویژگی‌های خاص نرم افزار های نظارتی مقاوم نیست. از سوی دیگر، هارد دیسک های نظارتی و مخصوص دوربین مداربسته برای ضبط تصاویر و داده ها به صورت 24 ساعته و 7 روز هفته و سازگار با کانال های چندگانه دوربین مداربسته ساخته شده‌اند. سرانجام اینکه هارد دیسک کامپیوتر در عملکرد شبانه‌روزی ناموفق عمل کرده‌اند درحالیکه درایو های بهینه شده ویدئویی مزایای پایانی به‌مراتب فراتری از درایو های دسکتاپی که جهت کارهای سبکتر طراحی شده‌اند، ارائه می‌دهند. هارد های نظارت تصویری که در بازار بیشتر از دو برند معروف سیگیت و وسترن دیجیتال (هارد بنفش) شناخته می‌شوند به صورت ویژه برای نصب دوربین های مداربسته طراحی و تولید شده اند. این درایو ها از نظر ظاهری مشابه سایر هاردها هستند، ولی با بهینه سازی‌هایی در زمینه پشتیبانی از سیستم های نظارتی و امنیتی.

از اونجایی که بسیاری از محصولات Raster در واقع تغییر نام یافته تجهیزات Dahua است احتمالا مشکلی با این وبسایت امن باش هارد وسترن ندارد! (من بر روی داهوا این هارد را چک کرده ام) البته ممکن است با برخی از رنگ های خاص آن مانند مشکی یا قرمز مشکل داشته باشد. بهتر است هارد وسترن سبز را امتحان کنید احتمالا مشکلی نخواهید داشت.

  • در صفحه باز شده و در میان سربرگ ها HDD Detection را انتخاب می کنیم.
  • بدیهی است در صورتی که بخواهید ویدئوهای شما به مدت طولانی‌تری نگه داری شود، باید به همان اندازه ظرفیت بالاتری برای هارد دوربین مدار بسته انتخاب کنید.
  • دوربین هیچ تصویری نشان نمی‌دهد و سیستم هارد را شناسایی نمی‌کند.
  • پس از باز نمودن کامل کیس دستگاه ذخیره ساز، برد مدار الکترونیکی اصلی دستگاه قابل مشاهده است.
  • خیلی خلاصه بخواهیم بگوییم، هیچ فرقی بین هارد دیسک معمولی و دوربین مداربسته وجود ندارند.

معمولا هارد اصلی، لیبل واضح دارد درحالیکه هارد شرکتی مشخص است که لیبل آن دوباره روی آن قرار داده شده. یعنی از ابتدا روی آن چسبیده نبوده و روی آن بعد ها چسبیده شده. در اوایل سال 1399 زمزمه‌هایی مبنی بر افزایش قیمت هارد به گوش رسید. این‌بار و انصافا در جریان این افزایش قیمت افسارگسیخته‌ی هارد بازار ایران نقشی نداشت.

آموزش تصویری نصب و راه اندازی پلی استیشن 4 (PS + نصب مجدد سیستم عامل پی اس 4

مشکل شناسایی هارد توسط دستگاه به دلیل سست بودن کابل تغذیه هارد، برق کافی به سیستم DVR / NVR نمی رسد ؛ یا اینکه اتصال کابل ساتا به درستی برقرار نیست و ارسال و دریافت اطلاعات از هارد به دستگاه انجام نمی گیرد. در این صورت اتصالات کابل برق هارد دیسک و ساتا را چک می کنیم و در صورت امکان آنها را با کابل نو تعویض می نماییم. این مزیت ها نسبت به بقیه انواع هارد موجب شده است که این هارد را به بهترین انتخاب برای استفاده در سیستم های نظارت تصویری تبدیل می نماید. برای مدیریت تصاویر و اصوات در سیستم های نظارتی باید از دستگاه مدیریت تصویر استفاده نمود این دستگاه اطلاعات را داخل هارد DVR ذخیره میکند. پس از اطمینان از اتصال درست کابل های دیتا و پاور هارد، هارد دیسک را بر روی جای پیچ های موجود در کف بدنه DVR یا ان وی ار قرار دهید.

دوربین آندوسکوپی

هارد اینترنالکه هارد مخصوص دوربین های مداربسته است در برند های مختلف و با حافظه های مختلف موجود می باشند. از مهمترین آن ها می توان به توشیبا و وسترن دیجیتال اشاره کرد که هارد هایی با ظرفیت های بالا و کیفیت قابل توجه ارائه می کنند. مثلاهارد 1 ترابایتی وسترن دیجیتال از تعادل بالایی برخوردار است که از لرزش و نویز جلوگیری می کند یا هارد اینترنال 1TB توشیبا می تواند تصاویر یک DVR با چهار دوربین را با کیفیت بالا تا 50 روز ذخیره نماید. قیمت هارد اینترنال دوربین در فروشگاه دی سی ای کالا به روز و قابل اطمینان است.

HHD Installation in DVR & NVR

هارددیسک هایی مخصوص سیستم مداربسته دارای یک هسته مرکزی برای ثبت تصاویر بوده که توانایی ضبط 24 ساعته در 7 روز هفته را برای آن فرآهم می کند. یکی از موارد مهمی که در دوربین مداربسته هایک ویژن پیش بینی شده است، بخش هایی در نرم افزار است که کاربران این سیستم ها با استفاده از آنها و انجام چند بررسی و تست از عملکرد بهینه سیستم خود اطمینان حاصل می کنند. این بخش، قسمت آنالیز ذخیره ساز در نرم افزار این دستگاه ها است که می تواند کمک بزرگی به کاربر برای حفظ داده های ذخیره شده در آنها کند. این مدل از هاردها مناسب برای استفاده در سیستم دوربین مدار بسته هستند و در بازار ایران نیز بسیار زیاد مورد استفاده قرار می گیرند. البته هاردهای مناسب توسط شرکت های مختلف مانند سیگیت نیز تولید و ارائه شده اند که با مطالعه مشخصات فنی آنها می توان دریافت جهت استفاده در سیستم دوربین مدار بسته مناسب هستند یا خیر. مصرف انرژی کم هارد های نظراتی (هارد دیسک دوربین مداربسته)، نه تنها به صرفه جویی در مصرف برق و انرژی کمک می‌کند، بلکه دمای عملکردی خنک و قابل اطمینان آن موجب می‌شود که سیستم های نظارتی بتوانند به صورت 24 ساعته و همه روزه کارکرد درستی داشته باشند.

هارد DVR یکی از مهمترین اجزای یک سیستم نظارت تصویری میباشد زرین سیستم-امن باش