هارد چیست؟ انواع، کاربرد و مزایا و معایب آن آترین کالا

تقسیم بندی انواع hard disk امروزه تغییر کرده و انواع مختلفی دارند که در حال حاضر 4 نوع هارد وجود دارد. برای خارج کردن خود درایو باید پیچ دیگری را باز کنید و آن را اندکی به سمت بالا بکشید و سپس آن را با اندکی فشار از اتصال ساتای خود جدا کنید. برای دسترسی به درایو باید ابتدا باتری را جدا کنیم و سپس هشت پیچ مختلف را باز کنیم. رسانه مهارتی نماتک به شما کمک می‌کند تا به راحتی مهارت‌های کاربردی در حوزه صنعت را بیاموزید و گامی موثر در پیشرفت صنعت کشور بردارید. با پیشرفت دنیای تکنولوژی داده های دیجیتالی روز به روز در حال افزایش هستند.

هارد اکسترنال وسترن دیجیتال مدل My Passport ظرفیت 2 ترابایت

برای استفاده از باکس هارد کافیست هارد اینترنال را از درون کیس خارج و کاوری که بر روی باکس قرار دارد را باز کنید و سپس هارد را درون باکس قرار دهید. قاب‌های محافظ که با عنوان باکسِ هارد نیز شناخته می‌شوند، در واقع محفظه‌های مخصوصی هستند که هارد اینترنال درون آنها قرار می‌گیرد. این قاب‌ها رابط‌های اتصال متنوع شامل USB، USB Type-C، لایتنینگ و غیره را در دسترس کاربر قرار می‌دهند.

هارد اینترنال وسترن دیجیتال ظرفیت 1 ترابایت مدل Blue

داک استیشن‌ها دارای انواع مختلفی هستند و از نظر تعداد هاردهای قابل نصب، رابط‌های اتصال، ابعاد و ویژگی‌های اضافی با یکدیگر متفاوت هستند. شما با یک پیچ‌گوشتی، قاب، داک یا کابل مناسب و کمی آشنایی با کامپیوتر به راحتی می‌توانید در هر زمانی هارد اینترنال خود را به یک هارد اکسترنال تبدیل کنید. البته عبارت صحیح‌تر این است که هارد اینترنال خود را به عنوان یک هارد اکسترنال مورد استفاده قرار دهید. علاوه بر این، شما در طول سفر یا مکان‌هایی که به هر دلیل به اطلاعات ذخیره‌ شده درون هارد اینترنال سیستم‌تان نیاز دارید، نمی‌توانید به آنها دسترسی داشته باشید.

هارددیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل Purple WD60PURZ ظرفیت 6 ترابایت

از زمان ظهور SSD، درایوهای هارد دیسک به ندرت به عنوان ذخیره سازی ثانویه رایانه مورد استفاده قرار می‌گیرند، اما همچنان به عنوان یک گزینه ذخیره سازی خارجی قابل اعتماد هستند. همچنین در نظر داشته باشید که تمامی اجزای کامپیوتر از جمله هارد HDD به راحتی قابل تعویض هستند. البته در صورت خرابی هارد دیسک ممکن است داده های شما بازیابی نشوند؛ به همین خاطر بهتر است به طور منظم از اطلاعات ذخیره شده در هارد اینترنال نسخه پشتیبان تهیه کرده و آن را در یک هارد اکسترنال با ظرفیت بالا و مقاوم، ذخیره سازی نمایید. به طور کلی هارددیسک‌ها هنوز به دلیل قیمت مناسب چه در بین کسب‌‌وکارها و چه در بین کاربران عادی جایگاه ویژه‌ای دارند. این تجهیزات ذخیره‌سازی به دلیل ماهیت خود بهترین حافظه برای نگه‌داری اطلاعاتی هستند که مرتبا به آن‌ها نیاز نخواهید داشت؛ برای مثال نگه‌داری آرشیو فیلم، موسیقی و … هارد های SSD به دلیل انواع مختلف و کارایی خاصی که دارند باید ارتباط کاملی با مادربورد داشته باشند.

درایوهای 3.5 اینچی به نام «درایو بزرگ» یا «درایوهای دسکتاپ» نیز نامیده می‌شوند. هر رایانه رومیزی موجود در بازار دست‌کم فضایی برای نصب یک درایو ذخیره‌سازی دارد و در اکثر موارد این فضا برای یک درایو 3.5 اینچی است. استثناهایی که ممکن است وجود داشته باشند، رایانه‌های فوق‌العاده کوچک هستند که صرفاً فضایی برای نصب یک درایو 2.5 اینچی دارند. هاردهای اکسترنال در دو نوع Desktop و Portable در بازار موجود می باشد که از نوع Desktop به دلیل حجم زیاد و وزن نسبتاً بالایی که دارد بیشتر در ذخیره سازی و پشتیبان گیری داده ها در سازمان ها و شرکت های خاص استفاده می شود. البته این نوع از هاردها در مقایسه با هاردهای دیگر از سرعت بیشتر و همچنین میزان حافظه بیشتری برخوردار می باشند که نمی توان آن را نا دیده گرفت.

  • همانطور که می‌دانید رندرینگ به توان پردازشی بالایی احتیاج دارد، پس قبل از خرید پردازنده، راهنمای کامل انتخاب بهترین CPU برای رندر را مطالعه کنید.
  • جریان الکتریکی عبوری از داخل سیم‌ها می‌تواند میدان مغناطیسی در اطراف آن‌ها ایجاد کند که نسبت به میدان مغناطیسی ناشی از آهن‌رباهای دائمی واکنش نشان می‌دهد.
  • هر ساله، فناوری جدید و بهبود یافته امکان افزایش حجم حافظه هارد دیسک را فراهم می کند.
  • مدل‌های دیگر نیازمند کار بیشتری برای دسترسی به محل اتصال درایو هستند و یا کلاً امکان دسترسی را فراهم نکرده‌اند.
  • یک دیسک سخت اطلاعات را روی یک یا چند مینی دیسک مدور تخت که صفحه نامیده می‌شوند ذخیره می‌کند.
هارد چیست؟ انواع، کاربرد و مزایا و معایب آن آترین کالا