نقض داده های AT&T: کاری که AT&T برای 73 میلیون حساب نقض شده انجام می دهد

AT&T phone

AT&T اکنون به 73 میلیون مشتری فعلی و سابق که اطلاعات شخصی آنها به سرقت رفته است، اطلاع می دهد. این شرکت به افراد آسیب دیده اطلاع داده است که می توانند برای یک سال رایگان نظارت بر اعتبار و شناسایی سرقت هویت از طریق Experian's Iden،yWorks ثبت نام کنند.

این شرکت در بی،ه ای اعلام کرد که به نظر می رسد نقض حساب AT&T مربوط به سال 2019 یا قبل از آن باشد و شامل شماره تامین اجتماعی و اطلاعات حساب تقریباً 65.4 میلیون مشتری سابق و 7.6 میلیون دارنده حساب جاری است.

نشت داده ها برای اولین بار در سال 2021 آشکار شد، زم، که هکرها ادعا ،د که داده های مشتریان را از AT&T دزدیده اند و اطلاعات را برای فروش قرار می دهند. به گفته تروی هانت، خالق Have I Been Pwned، به سرعت به مارس 2024، اطلاعات شخصی دزدیده شده در تاریک وب کشف شد.

در پاسخ، AT&T گفت که با 7.6 میلیون مشتری فعلی تماس گرفته و رمز عبور آنها را بازنش، کرده است. چه در مجموعه کوچک‌تری از مشتریان فعلی یا گروه بزرگ‌تری از دارندگان حساب قبلی باشید که فکر می‌کنند داده‌های آن‌ها در این رخنه به سرقت رفته است، می‌تو،د اقداماتی را برای کاهش آسیب احتمالی انجام دهید. برای کارهایی که می تو،د انجام دهید ادامه مطلب را بخو،د. AT&T بلافاصله به درخواست CNET برای اظهار نظر پاسخ نداد.

برای اطلاعات بیشتر، در اینجا گزینه‌های ما برای بهترین خدمات حفاظت از سرقت هویت و نظارت و چگونگی آن آورده شده است برگه مجوز Consumer Report می تواند به شما کمک کند کنترل داده های آنلاین خود را در دست بگیرید.

آنچه در مورد نشت داده های AT&T باید بد،د

AT&T در 30 مارس اعلام کرد که اطلاعات شخصی 73 میلیون مشتری فعلی و سابق در اواسط ماه مارس در وب تاریک افشا شده است. این شرکت گفت به نظر می رسد اطلاعات سرقت شده مربوط به سال 2019 یا قبل از آن باشد و نمی داند که آیا این اطلاعات از سوی AT&T یا یکی از فروشندگان آن آمده است.

چه اطلاعات شخصی در نقض AT&T به سرقت رفته است؟

بر اساس AT&T، اطلاعات مربوط به مشتری و حساب ممکن است بسته به حساب متفاوت باشد، اما سارقان به نام کامل، آدرس ایمیل، آدرس پستی، شماره تلفن، شماره تامین اجتماعی، تاریخ تولد، شماره حساب AT&T و رمز عبور دسترسی داشتند. AT&T گفت به نظر نمی رسد این اطلاعات حاوی اطلاعات مالی شخصی یا سابقه تماس باشد.

AT&T برای 73 میلیون مشتری که اطلاعات آنها به سرقت رفته است چه می کند؟

علاوه بر بازنش، رمزهای عبور، AT&T اعلام کرد که به 73 میلیون مشتری فعلی و قبلی که حسابشان نقض شده است، خدمات سرقت هویت و نظارت بر اعتبار را از طریق Experian's Iden،yWorks به مدت یک سال به صورت رایگان ارائه می دهد.

AT&T گفت مشتریان باید تا 30 آگوست 2024 برای خدمات حفاظت از سرقت هویت ثبت نام کنند.

رمز عبور AT&T چیست؟

رمز عبور مشتری در اصل یک پین عددی است و معمولاً چهار رقمی است. AT&T گفت که رمز عبور با رمز عبور متفاوت است و برای تکمیل نصب AT&T، انجام عملکردهای حساب شخصی از طریق تلفن یا تماس با پشتیب، فنی از طریق تلفن مورد نیاز است.

نحوه تنظیم مجدد رمز عبور AT&T

AT&T گفته است که قبلاً گذرواژه‌های حساب‌های فعالی را که داده‌ها به سرقت رفته است، بازنش، کرده است، اما توصیه می‌کند اگر رمز عبور خود را در سال گذشته تغییر نداده‌اید، برای احتیاط باید رمز عبور خود را تغییر دهید. در اینجا نحوه تغییر رمز عبور AT&T آمده است.

  1. به نمایه myAT&T خود بروید. در صورت درخواست وارد شوید. (اگر امنیت اضافی را فعال کرده اید و نمی تو،د وارد شوید، AT&T می گوید انتخاب کنید یک رمز عبور جدید دریافت کنید)
  2. اسکرول کنید به حساب های مرتبط من
  3. انتخاب کنید ویرایش کنید برای رمز عبوری که می خواهید به روز کنید
  4. دستورات را دنبال کنید تا کار را تمام کنید

از کجا می تو،د بررسی کنید که آیا شما بخشی از نقض AT&T هستید یا خیر

AT&T گفت که نامه ای را برای 7.6 میلیون مشتری فعلی که اطلاعات آنها به سرقت رفته است ایمیل یا پست خواهد کرد که در آن توضیح می دهد که چه اطلاعاتی به خطر افتاده است و در پاسخ چه می کند. این شرکت گفت که رمز عبور مشتریان فعلی آسیب دیده را بازنش، کرده است. این شرکت همچنین گفت که با 65.4 میلیون دارنده حساب قبلی که اطلاعات آنها به سرقت رفته است نیز در ارتباط است.

لازم نیست منتظر باشید تا AT&T با شما تماس بگیرد. با استفاده از Have I Been Pwned، می تو،د بررسی کنید که آیا داده های شما لو رفته است یا خیر. اگر اطلاعات رمز عبور خود را در یک حساب Google ذخیره می کنید، ابزار بررسی رمز عبور این شرکت می تواند در صورتی که اطلاعات حساب شما فاش شده است به شما هشدار دهد. نسخه پریمیوم مدیر رمز عبور مورد علاقه ما، Bitwarden، می تواند رمزهای عبور دزدیده شده را در وب بررسی کند.

اگر AT&T با شما تماس نگرفته باشد، تغییر رمز عبور و رمز عبور می‌تواند به ایمن ، حساب شما کمک کند.

چگونه گزارش اعتباری خود را برای کلاهبرداری نظارت کنیم

اگر فکر می کنید اطلاعات شخصی شما بخشی از نقض AT&T بوده است، می تو،د گزارش های اعتباری خود را برای نشانه هایی از کلاهبرداری بالقوه مشاهده کنید.

گزارش های اعتباری خود را نظارت کنید. شما یک گزارش اعتباری رایگان در سال از سه دفتر اعتباری بزرگ دریافت می کنید: Equifax، Experian و TransUnion. در گزارش خود، به دنبال فعالیت غیرمعمول یا ناآشنا باشید، مانند ظاهر شدن حساب‌های جدیدی که باز نکرده‌اید. مراقب حساب‌های کارت اعتباری و صورت‌حساب‌های بانکی خود برای هزینه‌ها و پرداخت‌های غیرمنتظره باشید.

برای خدمات نظارت بر اعتبار ثبت نام کنید. یک را انتخاب کنید خدمات نظارت بر اعتبار که دائماً گزارش اعتباری شما را در دفاتر اعتباری اصلی نظارت می کند و در صورت شناسایی فعالیت غیرعادی به شما هشدار می دهد. برای کمک به نظارت، می‌تو،د هشدارهای کلاهبرداری تنظیم کنید که اگر ،ی سعی دارد از هویت شما برای ایجاد اعتبار استفاده کند، به شما اطلاع می‌دهد. یک سرویس گزارش اعتبار مانند LifeLock می تواند از 7.50 دلار در ماه شروع شود – یا می تو،د از یک سرویس رایگان مانند Credit Karma استفاده کنید.

اگر مشکوک هستید که قرب، کلاهبرداری یا سرقت هویت هستید، چه کاری باید انجام دهید

به محض اینکه مشکوک شدید اطلاعات شخصی شما به سرقت رفته است، برای جلوگیری از هزینه های غیرمجاز اقدام کنید و شروع به بازیابی هویت خود کنید.

یک هشدار تقلب قرار دهید. اگر مشکوک به کلاهبرداری هستید، یک هشدار تقلب به هر یک از شرکت های گزارش اعتباری ارسال کنید: Equifax، Experian و TransUnion. این هشدار به طلبکاران اطلاع می دهد که شما قرب، کلاهبرداری شده اید و به آنها اطلاع می دهد تا درخواست های اعتباری جدید را به نام شما تأیید کنند. می‌تو،د یک هشدار تقلب اولیه، که 90 روز در گزارش اعتباری شما باقی می‌ماند، یا یک هشدار کلاهبرداری تمدید شده، که به مدت هفت سال در گزارش اعتباری شما باقی می‌ماند، قرار دهید. قرار دادن یک هشدار تقلب تاثیری بر امتیاز اعتباری شما نخواهد داشت.

با بخش های کلاهبرداری تماس بگیرید. برای هر شرکت تجاری و کارت اعتباری که فکر می‌کنید حسابی بدون اطلاع شما افتتاح یا شارژ شده است، با بخش کلاهبرداری آن تماس بگیرید. در حالی که شما مسئولیتی در قبال هزینه های جعلی به حساب ندارید، باید فعالیت مشکوک را به سرعت گزارش دهید.

اعتبار خود را مسدود کنید اگر می خواهید ،ی را از گشایش اعتبار و درخواست وام و خدمات به نام شما بدون اجازه شما منع کنید، می تو،د اعتبار خود را مسدود کنید. شما باید با هر یک از سه شرکت گزارش‌دهی اعتباری، که باز هم Equifax، Experian و TransUnion هستند، درخواست فریز کنید. برای درخواست اعتبار جدید، باید اعتبار خود را از طریق هر یک از شرکت‌های گزارش‌دهی اعتبار لغو کنید. می‌تو،د درخواست لغو موقت انجماد کنید یا آن را برای همیشه از حالت انجماد خارج کنید.

یک برنامه بهبودی ایجاد کنید. کمیسیون تجارت فدرال ابزار ارزشمندی دارد که به شما کمک می کند سرقت هویت را گزارش دهید و هویت خود را از طریق یک طرح بازیابی شخصی و گزارش سرقت هویت بازیابی کنید، که می تو،د از آن برای اعتراض به اتهامات استفاده کنید.

همه چیز را مستند کنید. از تمام اسناد و هزینه ها و سوابق مکالمات خود در مورد سرقت کپی نگه دارید.

برای اطلاعات بیشتر، در اینجا مدیران رمز عبور مورد علاقه ما و بهترین خدمات VPN هستند.


]
منبع: https://www.cnet.com/tech/mobile/at-t-data-breach-what-at-t-is-doing-for-the-73-million-accounts-breached/#ftag=CAD-01-10aai3d