رقابت حلقه های هوشمند با اعلام سامسونگ از حلقه گلکسی داغ می شود

Samsung Galaxy Ring

گوشی‌های گل،ی اس 24 سامسونگ تنها دستگاه‌هایی نبودند که روز چهارشنبه در رویداد Samsung Galaxy Unpacked معرفی شدند. این غول فناوری همچنین از انتشار یک حلقه هوشمند جدید به نام حلقه گل،ی خبر داد که سلامت کاربر را به همان روشی که حلقه Oura انجام می‌دهد ردیابی می‌کند.

سامسونگ چیز زیادی در مورد حلقه گل،ی نگفته است، اگرچه تایید عرضه آن ممکن است در حال حاضر کافی باشد. نمایندگان سامسونگ تنها به طور خلاصه در مورد حلقه صحبت ،د، نزدیک به پایان رویداد یک ساعته که در آن شرکت نه تنها خط تلفن S24 بلکه گل،ی AI را نیز اعلام کرد. سامسونگ وارد جزئیات نشده است، اما به نظر می رسد که Ring رقیبی برای حلقه های هوشمند Oura و Evie خواهد بود.

این احتمال وجود دارد که حلقه از دیگر حلقه‌های هوشمند پیروی کند و ضربان قلب کاربر را ردیابی کند. آمار خواب; درجه حرارت؛ و ورزش و تن، اندام. سامسونگ باید ابزار پوشیدنی خود را از حلقه‌های موجود متمایز کند، به این امید که هم کاربران سامسونگ و هم کاربران غیرسامسونگ را برای امتحان ، این محصول ترغیب کند.

ما چه چیز را به یقین مید،م؟

جزئیات زیادی وجود ندارد، فراتر از نام: حلقه گل،ی. این شرکت اطلاعات قیمت یا تاریخ فروش یا پیش‌سفارش را منتشر نکرد.

این شرکت نوآوری های سلامتی سامسونگ را برای سری گوشی های S24 تبلیغ کرد و سپس اخبار زنگ را منتشر کرد و خاطرنشان کرد که این شرکت “نوآوری های پیشرفته Samsung Health را به یک عامل کاملاً جدید تبدیل خواهد کرد.” این ارائه همچنین حلقه گل،ی را “یک دستگاه سلامت و تندرستی قدرتمند و در دسترس برای تغییر شکل سلامت آینده” نامید.

یکی از نمایندگان سامسونگ گفت که این شرکت اطلاعات قیمت و تاریخ انتشار را «به محض اینکه در دسترس قرار گیرد» به اشتراک خواهد گذاشت و تنها گفت که حلقه گل،ی «به زودی» عرضه خواهد شد. این سخنگوی همچنین گفت که این حلقه دارای “فناوری حسگر پیشرو و پوشیدن راحت 24 ساعته” خواهد بود.

آیا اخبار حلقه گل،ی غیرمنتظره بود؟

نوعی، اما واقعاً نه. از سال 2022، سایت‌های فناوری درباره نشت‌هایی مبنی بر اینکه سامسونگ در حال توسعه یک حلقه هوشمند است، سر و صدا کرده‌اند. با این حال، مشخص نبود که این حلقه در Samsung Galaxy Unpacked که بر روی سری گوشی های S24 متمرکز بود، مورد بحث قرار گیرد.

حلقه های هوشمند رقابتی دیگر چه چیزی را ارائه می دهند؟

اورا

احتمالاً شناخته‌شده‌ترین حلقه هوشمند «اورا» از یک شرکت فنلاندی است. اولین حلقه Oura یک پروژه Kicks،er بود و در سال 2017 عرضه شد. در سال 2022، این شرکت اعلام کرد که 1 میلیون حلقه فروخته است. نسل سوم حلقه Oura (در اینجا توسط CNET بررسی شده) در سال 2021 عرضه شد.

به نظر می‌رسد که حلقه‌ای معمولی روی انگشت فرد استفاده‌کننده است و داده‌های سلامتی مانند ضربان قلب، ویژگی‌های فعالیت، دمای بدن، تعداد تنفس و داده‌های خواب را جمع‌آوری می‌کند و این اطلاعات را به‌صورت بی‌سیم از طریق بلوتوث به یک برنامه گوشی هوشمند ارسال می‌کند. حلقه نسل سوم ویژگی هایی مانند نظارت بر ضربان قلب 24 ساعته، نظارت بر ا،یژن خون و پیش بینی چرخه قاعدگی را اضافه کرد.

،یداران می‌توانند از بین طرح‌های مختلف و چهار پرداخت متفاوت، قیمت‌های متفاوتی از 300 تا 550 دلار انتخاب کنند. هنگامی که حلقه را ،یداری کردید، هزینه عضویت ماهانه وجود دارد، و حلقه Gen3 فقط عملکرد محدودی خواهد داشت مگر اینکه برای عضویت تسویه حساب کنید. (برخی از کاربران یک عضویت مادام العمر دارند، اما اکنون این یک گزینه نیست.) هزینه عضویت ماهانه در ایالات متحده 6 دلار، در ،ستان 6 پوند و در استرالیا 10 دلار استرالیا است.

ایوی

حلقه Evie جدید است و محصولات در این ماه ارسال می شوند. از Oura – و احتمالاً از حلقه گل،ی – متمایز است زیرا به طور خاص برای ،ن ساخته شده است. همچنین داده های سلامتی را کنترل کرده و به یک برنامه ارسال می کند. این انگشتر در یک سبک و سه رنگ مختلف – نقره، طلا و رزگلد عرضه می شود. در حال حاضر فقط با iOS اپل سازگار است و 270 دلار قیمت دارد، بدون اشتراک ماهانه.

سایت Evie می‌گوید که این شرکت تصمیم گرفته است که برخی از ،ن از پوشیدنی‌ها به دلیل کاستی‌هایی از جمله هزینه، عدم دقت و «ناراحتی یا نامطلوب بودن دستگاه‌ها برای پوشیدن» اجتناب کنند.

این شرکت در سایت خود می‌گوید: «از طراحی باز آن گرفته تا بینش‌های شخصی‌شده که نقاط را بین تمام جنبه‌های سلامتی شما به هم متصل می‌کند، هر بخش از تجربه برای ،ن در هر سن و مرحله‌ای از زندگی تنظیم شده است». حلقه Evie معیارهای خواب، مراحل، کا،ی، فعالیت و اطلاعات چرخه قاعدگی را ردیابی می کند. این سایت می گوید که پنجره های باروری بهینه را نیز مح،ه می کند.

راه های دیگر برای پیگیری تن، اندام

انگشترها مطمئنا تنها راه پوشیدنی برای ردیابی تن، اندام و سلامتی افراد نیستند. نوارهای تن، اندام Fitbit، اپل واچ، ساعت سامسونگ گل،ی، ردیاب گارمین و حتی کفی های هوشمند Nurvv Run برای کفش های دویدن شما موجود است. CNET خلاصه‌ای از ردیاب‌های تن، اندام مورد علاقه ما را ارائه می‌دهد، که برای ردیابی پیشرفت شما به یک اپلیکیشن موبایل نیاز دارند.

برای اطلاعات بیشتر از Samsung Galaxy Unpacked، پوشش کامل CNET از این رویداد را بررسی کنید.


]
منبع: https://www.cnet.com/tech/mobile/smart-ring-compe،ion-heats-up-with-samsungs-announcement-of-galaxy-ring/#ftag=CAD-01-10aai3d