دسترسی اپل به NFC در آیفون را برای توسعه دهندگان اروپا آزاد می‌کند

دسترسی اپل به NFC در آیفون را برای توسعه دهندگان اروپا آزاد می‌کند

گزارش گزارشی ماه گذشته منتشر شد، اپل به اتحادیه اروپا پیشنهاد داده است که سیستم NFC آیفون را که انحصاراً در سرویس Apple Pay قرار می دهد، برای استفاده توسط سایر سرویس های پرداخت باز می کند. اکنون به طور رسمی اعلام می‌شود که قابلیت دسترسی اپل به NFC آیفون را برای ارائه کیف پول مجازی و سرویس‌های پرداخت موبایل شخصی ثالث ارائه می‌کند.

اتحادیه اروپا یک سال و نیم قبل از اپلیکشن‌ها را می‌کند که از سیاست‌های iOS خود برای رقابت محدود در بازارهای پرداخت‌های موبایلی استفاده می‌کنند که این امر ناقض قو،ن اتحادیه اروپا است. همه اپل به توسعه‌دهندگان برنامه شخص ثالث اجازه می‌دهد تا قابلیت‌های NFC آیفون برای خواندن بر،ب‌های دسترسی الکترونیکی وجود داشته باشد، اما می‌توان از طریق NFC را فقط به نرم‌افزارهای خود محدود کرد.

بی،ه اپل درباره دسترسی به NFC آیفون

برنامه اپل در بی،ه‌ای به وال‌استریت ژورنال گفت:

«ما با گفت‌وگوی ادامه با کمیسیون اروپا، پیشنهاداتی را ارائه کرده‌اند که گزینه‌هایی را برای توسعه ده‌ها سرمایه‌گذار در منطقه اقتصادی اروپا ارائه می‌کنند که با وجود آن، NFC بدون تماس با برنامه‌های iOS خود و به صورت جدا از Apple Pay و Apple Wallet انجام می‌شود. انجام دهنده.»

ارائه هیچ اشاره‌ای به این قابلیت برای کاربران آیفون خارج از اتحادیه اروپا وجود ندارد. همچنین این سال‌ها به مدت 10 سال قابل اجرا خواهند بود و در صورت عدم رعایت آن‌ها، 10 درصد از گردش مالی سالانه خود در سراسر جهان محکوم می‌شود. اتحادیه اروپا در حال حاضر در حال بررسی این است که آیا برنامه‌های ارائه‌شده توسط اپلیکیشن‌های تقویت کننده موضوع در بازار می‌توانند یا خیر.

این گزارش منتشر شد که هفته گذشته «مارگرت وستاگر»، رئیس کمیته ضدانحصار اروپا، با «تیم کوک»، شرکت اپل، در کالیفرنیا دیدار کرده است. Apple Pay تنها یکی از سرویس‌های اپل است که اتحادیه اروپا در تحقیقات ضدانحصار خود آن‌ها را هدف قرار داده است. اتحادیه اروپا همچنین با حمایت از اسپاتیفای اعلام کرده است که قو،ن اتحادیه اروپا را با محدودیت‌های انجام شده برای ارائه خدمات پرداخت در خارج از پلتفرم متعلق به اپل، قو،ن اتحادیه اروپا را تغییر داده است.

]
منبع: https://digiato.com/mobile/apple-ip،ne-nfc-payments-open-up-third-party-developers-european-union-an،rust