خرید و قیمت انواع موس کامپیوتر، گیمینگ و بی سیم 10 مرداد

از کاربردهای دیگر زیرماوسی می‌توان به مواردی اشاره کرد که بیم آن برود که سطح میز دچار خراش و آسیب شود یا زمانی که نقوش روی سطح میز موجب حرکت غیردقیق ماوس گردند. ماوس به کمک کابلی به رایانه متصل می‌شود و اشاره‌گر یا پوینتر را در صفحهٔ نمایشگر حرکت داده و هدایت می‌کند. ماوس در هر کجا باشد با توجه به نیاز، با ضربه (کلیک کردن دکمه سمت راست یا چپ) عمل کرده و کار را پیش می‌برد. کلید سمت راست معمولاً جهت یک سری از برنامه‌های سیستمی (کپی، برش، حذف، انتخاب، ذخیره، تغییرات و…) به کار می‌رود. ماوس‌های با قطعات متحرک مکانیکی مقداری غیرقابل اعتماد و ناپایدار بودند.

همان طور که اشاره کردیم، موس بی سیم بدون دانگل تا حدودی از موس‌های دیگر گران‌تر است. برای مثال موس‌های بلوتوثی اپل قیمت بسیار گران قیمتی دارند. یا از طرف دیگر انواع موس گیمینگ برند رایزر بسیار گران‌قیمت هستند. پیش از آنکه بخواهید انتخاب خود را نهایی کنید، باید بودجه‌ای که برای خرید خود کنار گذاشته‌ای را در نظر بگیرید. پس نیازی نیست هزینه بسیار گرانی را بابت موس اپل پرداخت کنید. از طرف دیگر همیشه هم خرید موس ارزان به نفع شما نخواهد بود.

  • به نظرم ماوس کار کسانی که با لپ تاپ و کامپیوتر کار می کنند را بسیار راحت کرده است.
  • این چرخ برای اولین بار در سال 1968 به نمایش عمومی ‌درآمد، دارای چرخ‌هایی بود که به سطح متصل می‌شدند و دو پتانسیومتر که حرکت چرخ‌ها را تفسیر می‌کنند.
  • برای پیمایش صفحات نیز از غلتک روی ماوس استفاده می شود.
  • اگرچه ماوس گیمینگ عملکردی مشابه موس کامپیوتر دارد؛ اما این کار را با ویژگی‌های متفاوت‌تر و دقت بالاتری انجام می‌دهد.
  • پس از آن گیرنده اطلاعات را دریافت می کند و به رایانه انتقال می دهد تا نوبت به اجرای دستورات برسد.
برخی موس‌ها از نظر طراحی شاید عجیب به نظر برسند؛ اما کاملاً اصولی بر اساس موقعیت قرارگیری مچ دست طراحی شده‌اند. مخصوصاً طراحان یا کسانی که برای بازی طولانی مدت قصد خرید موس را دارند، باید به حالت ارگونومی موس توجه داشته باشند. کامپیوتر/لپ تاپ ها دارای پورت های متعدد usb هستند که هر یک از آنها را برای وسیله ای خاص برای مثال موس، کیبورد، فن و… TrackPoint که به عنوان یک دکمه اشاره نیز شناخته می‌شود، یک دکمه کوچک لاستیکی است که می‌توان آن را روی صفحه کلید لپ تاپ یافت. می‌توانید آن را با انگشت اشاره فشار دهید و نیازی به تغییر موقعیت تایپ کردن خود ندارید. هرچه فشار بیشتری وارد کنید، مکان نما سریعتر حرکت می‌کند.

از دیگر ماوس‌های مناسب برای بازی می‌توان به ماوس ای فورتک، ماوس ایسوس و ماوس ام اس آی اشاره کرد. تولید کننده‌ی ماوس گیگابایت نیز ماوس‌های بسیار خوب و البته گران‌قمیتی برای گیمینگ تولید می‌کند. قیمت ماوس ریز خیلی بالاست و اگر نمی‌خواهید آنقدر روی یک ماوس هزینه کنید، خرید ماوس لاجیتک را به ویژه در صورتی که می‌خواهید یک ماوس وایرلسی یا بلوتوثی بخرید به شما توصیه می‌کنیم. در میان برندهای ایرانی نیز ماوس تسکو از مابقی برندها کیفیت بهتری دارد.

بهترین لپ تاپ دنیا + معرفی 4 لپ تاپ حرفه ای

پردازنده
های داخل موس این حرکت را تشخیص داده و سیگنال های قابل فهم را به کامپوتر ارسال
میکنند. تشخیص جهت و سرعت حرکت به وسیله غلتکی که در زیر ماوس قرار
دارد انجام میشود. برای ساخت موس از حسگرهایی استفاده شده است که این حسگر ها
جهت و سرعت تشخیص داده شده را به سیگنال هایی تبدیل میکنند و به کامپیوتر ارسال
میکنند.

راهنمای خرید بهترین گوشی موبایل

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار