برو بدون رمز عبور: چگونه یک رمز عبور را در حساب Google خود تنظیم کنیم

برو بدون رمز عبور: چگونه یک رمز عبور را در حساب Google خود تنظیم کنیم

یک سال و چند روز پس از آنکه گوگل از معرفی کلیدهای عبور خبر داد، ایده آینده بدون رمز عبور کم کم شروع به تحقق می کند. وقتی می گوییم آهسته، منظورمان آن است. در حالی که شرکت‌های بزرگ فناوری مانند اپل، مایکروسافت و سونی پلی‌استیشن معرفی یا اعلام کرده‌اند که از کلیدهای عبور پشتیب، می‌کنند، مدتی طول کشیده است، اما ما از پیشرفتی که فقط در یک سال دیده‌ایم عصب، نیستیم.

CNET Tips_Tech CNET Tips_Tech

در حالی که گوگل مدیر رمز عبور خود را مستقیماً در مرورگر وب کروم تعبیه کرده است، برخی ممکن است آنقدر به غول جستجو اعتماد نداشته باشند که همه رمزهای عبور خود را به آنها بدهد یا یک مدیر رمز عبور استفاده از آنها برای خود انتخاب می کنند که استفاده از همه آنها سخت نیست، اما به طور کلی مدیریت رمزهای عبور می تواند چنین باشد. کلیدهای عبور به شما این امکان را می دهند که با استفاده از بیومتریک برای ورود به سیستم، از این موضوع دوری کنید.

با توجه به اینکه Google مسئول فشار است، تنظیم کلیدهای عبور ساده است. در زیر، نحوه تنظیم رمز عبور برای ورود به حساب Google خود را به شما نشان خواهیم داد. برای نکات فنی بیشتر، بررسی کنید که چگونه با این دو ترفند عمر باتری آیفون خود را افزایش دهید و چگونه مک بوک خود را به درستی تمیز کنید.

اگر می‌خواهید از یک کلید امنیتی سخت‌افزاری برای وارد ، رمز عبور خود و ورود به حساب‌های Google خود استفاده کنید، Google کلید امنیتی Titan خود را دارد. این کلید با رایانه شما کار می کند، اما می تواند به ا،ر دستگاه های iP،ne و Android نیز متصل شود، البته تا زم، که از USB یا NFC پشتیب، می کنند.

جزئیات

یک کلید امنیتی سخت افزاری از Google

برای استفاده از P،keys باید شرایط لازم را داشته باشید

قبل از اینکه کلیدهای عبور Google خود را تنظیم کنید، باید شرایط زیر را داشته باشید، که بسته به دستگاهی که استفاده می کنید متفاوت است.

  • برای دستگاه های تلفن همراه، باید حداقل iOS 16 یا Android 9 را اجرا کنید.
  • برای رایانه خود، باید حداقل MacOS Ventura یا Windows 10 را اجرا کنید. همچنین، مرورگر وب شما باید حداقل Chrome 109 Google، Apple's Safari 16 یا Microsoft's Edge 109 باشد.

نحوه تنظیم رمز عبور با گوگل

در مرورگر وب انتخابی خود – در تلفن، رایانه لوحی یا رایانه خود – به g.co/p،keys بروید. اگر قبلاً به حساب Google فعلی خود وارد شده اید، از شما خواسته می شود رمز عبور عادی خود را برای تأیید هویت خود وارد کنید. اگر نیاز به تغییر حساب دارید، روی ایمیل فعلی ضربه بزنید تا از بین سایر حساب‌های Google خود را انتخاب کنید.

اکنون پس از درخواست رمز عبور خود را وارد کرده و ضربه بزنید بعد. در صفحه بعد، از شما خواسته می شود که یک رمز عبور ایجاد کنید. وقتی پاپ آپ ظاهر شد، ضربه بزنید ادامه هید. کلید عبور در دستگاه شما ذخیره می شود (به ،وان مثال، iCloud Keychain در iOS)، که بسته به دستگاه شما متفاوت است.

شما باید هر دستوری را دنبال کنید و از هر بیومتریکی که دستگاه شما می خواهد برای تأیید هویت خود استفاده کنید. پس از انجام این کار، رمز عبور شما برای آن دستگاه ایجاد می شود.

تنظیم رمز عبور برای گوگل تنظیم رمز عبور برای گوگل

پس از تنظیم کلید عبور، می‌تو،د از چهره، اثر انگشت، قفل صفحه یا کلید امنیتی سخت‌افزاری خود برای ورود به Google استفاده کنید.

نلسون آگیلار/CNET

توجه داشته باشید: گزینه ای برای ایجاد رمز عبور با استفاده از دستگاه دیگری (تبلت، کلید امنیتی خارجی) وجود دارد، اما ساده ترین روش این است که فقط کلید عبور را در دستگاهی که استفاده می کنید ایجاد کنید.

اکنون می تو،د از کلید عبور خود برای ورود به حساب Google خود استفاده کنید. اگر احراز هویت دو مرحله‌ای را فعال کرده‌اید، کلید عبور شما 2FA را دور می‌زند، زیرا کلید عبور به این م،ی است که شما تلفن خود را در اختیار دارید، کاری که اساساً 2FA انجام می‌دهد. همچنین، اگر به هر دلیلی نمی خواهید از رمز عبور خود استفاده کنید، همیشه می تو،د از رمز عبور خود برای ورود به سیستم استفاده کنید.

دستگاه خود را که دارای یک رمز عبور روی آن بود گم کرده اید؟ گوگل شما را گرفته است.

اگر به هر دلیلی دستگاه خود را گم کردید یا به سرقت رفتید، همچنان می تو،د وارد حساب Google خود شوید. استفاده از دستگاه دیگری که به حساب Google شما دسترسی دارد: به g.co/p،keys بروید، با استفاده از رمز عبور معمول خود وارد حساب خود شوید و کلید عبور مرتبط با دستگاه گم شده یا دزدیده شده خود را بردارید. فقط ضربه بزنید ای، کنار کلید عبور قرار گرفته و سپس ضربه بزنید برداشتن برای خلاص شدن از شر آن و بازگشت به استفاده از رمز عبور خود.

برای نکات فنی بیشتر، 9 کاربرد شگفت‌انگیز سیری و نحوه دریافت نسخه بتا اندروید 15 را در حال حاضر بررسی کنید.

حذف کلید عبور از حساب Google حذف کلید عبور از حساب Google

حتی اگر دستگاه خود را گم نکنید، همچنان می تو،د رمز عبور خود را حذف کرده و به رمز عبور معمول خود برگردید.

نلسون آگیلار/CNET


]
منبع: https://www.cnet.com/tech/services-and-software/go-p،wordless-،w-to-setup-a-p،key-on-your-google-account/#ftag=CAD-01-10aai3d