اظهارنامه ارزش افزوده چیست؟ نرم افزار حسابداری سپیدار انجام کلیه امور مالیاتی | تکس مپ

سود عبارتست از فروش خالص منهای هزینه ها که به مدیریت تعلق دارد. ارزش افزوده برابر است با فروش منهای ارزش مواد و خدمات خریداری شده از خارج که به مدیران و شاغلان تعلق میگیرد. محاسبان تلاشگر با تولید محتوا در زمینه های حسابداری ، مالی و مالیاتی در تلاش است به تمامی پرسش های شما پاسخ دهد . سلام.من میخواهم یک مغازه اجاره کنم مغازه هم جواز عمده فروشی داره.آیاارزش افزوده تعالق میگیره یا نه .من توی قول نامه هم فقط معالیات شغلی نوشته شده.آیا به مستاجر تغلق میگیره یا به صاحب مغازه لطفا مرا راهنمایی کنید .متشگرم از برنامه خوبتون. صادرات کالاها و خدمات تحت هر عنوانی مشمول این قانون نبوده و به جهت حمایت از صادر کننده از پرداخت VAT معاف شده اند . جواب این سوال خیر است هر گونه صادرات و واردات شرکت های مستقر در منطقه ویژه اقتصادی با خارج از کشور مشمول این قانون نمیشود .

برای مطالعه بیشتر مقالات در موضوع “اظهارنامه های مالیاتی” کلیک کنید. این قانون هنوز تصویب نشده و تا امروز این دو مالیات به صورت جداگانه اخذ شده اند . اقلامی که در صنایع دفاعی کشور مورد استفاده قرار میگیرد به جهت حمایت از امنیت و توسعه این صنعت از قانون VAT معاف شده است . احراز اعتبار گواهی نامه فروشندگان کالا و خدمات با مراجعه به سامانه عملیات اینترنتی VAT امکان پذیر است و می توان از صدور و اعتبار گواهی نامه ادعایی فروشنده، کسب اطلاع کرد. فرش دستبافت، کالاهای اساسی مثل قند و شکر و برنج و گندم و آرد و لبنیات و گوشت و شیر خشک و نان و سویا، از VATمعاف است.

مدارک مورد نیاز جهت ارسال اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده

۴- عدم درج وتکمیل اطلاعات صورتحساب طبق نمونه اعلام شده معادل بیست وپنج درصد (۲۵%) مالیات متعلق. برای مشاهده لیست کامل مشمولین مالیات بر ارزش افزوده اینجا را کلیک فرمایید. ارزش افزوده، همانطور که از نامش پیداست، به معنی افزایش ارزش یک محصول یا خدمت در طی مراحل تولید و تهیه می باشد و به طور واضح، این ارزش در هر مرحله نسبت به مرحله ی قبل بیشتر می شود. آن بخش از مالیات و عوارضی که بر طبق قانون قابل استرداد نیست، به عنوان هزینه‌های قابل قبول موضوع قانون مالیات‌های مستقیم محسوب می‌شوند.

جرایم مالیات بر ارزش افزوده

اظهارنامه ارزش افزوده چیست؟ نرم افزار حسابداری سپیدار انجام کلیه امور مالیاتی | تکس مپ

(طلب خود بابت مالیات‌­های پرداختی در زمان خرید را از مالیات­‌های دریافتی کسر و ما به التفاوت را به دولت پرداخت یا از دولت دریافت نمایند). مهلت ارسال اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده 15 روز بعد از پایان فصل است. مشمولان ابتدا باید اظهارنامه را از طریق سامانه ارسال کرده و سپس مبلغ مربوط به آن را واریز کنند تا مشمول جرایم مالیات ارزش افزوده و دیرکرد آن نشوند. طبق این موضوع، طبیعتاً مدت زمانی که برای ثبت نام و ارسال اظهارنامه مالیات ارزش افزوده در سال 1402 در نظر گرفته می شود، تا پایان روز 15 تیر ماه سال 1402 می باشد. تا این مهلت معین، مشمولان محترم باید اظهارنامه مالیات ارزش افزوده را تنظیم و ارسال کنند. در این مرحله، مشخصات کاربری مودی مالیاتی در قسمت سمت چپ صفحه نمایان می شود.

سقف افزایش اجاره‌بها ۲۵ درصدی؛ تجربه سال گذشته شما در این‌باره چه می‌گوید؟  (۱۵۲ نظر)

اما در عین حال این توزیع کنندگان محصولات و خدماتی ها هستند که این مالیات را به امور مالیاتی کشور پرداخت می نمایند که به وسیله ابزاری کاربردی به نام اظهار نامه مالیات ارزش افزوده انجام می‌شود که از طریق تنظیم و سپس ارسال اظهارنامه مالیات ارزش افزوده در ابتدا تنظیم و سپس پرداخت خواهد شد. و پرداخت آن به صورت الکترونیکی همراه با اظهارنامه مالیاتی در سال مالی صورت میگیرد . VAT به همه کالاها و خدمات به جز ۱۷ نوع کالا و خدمات که در قانون ذکر شده است تعلق میگیرد .

  • وارد داشبورد مالیاتی خواهید شد و خلاصه وضعیت مالیاتی شما در نظام مالیاتی کشور نمایش داده خواهد شد.
  • در ادامه درباره این سامانه اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرارمی دهیم.
  • مبلغ مالیات بر ارزش افزوده، بر اساس ارزش کالایی یا خدماتی که در صورت حساب خرید کالا یا خدمات درج می شود، باید پرداخت شود.
  • یعنی ارزشی که در مراحل مختلف تولید یک محصول به آن افزوده میشود و ناشی از کار بر روی محصول است .