آیا طراحی گوشی‌ها به دوران اوج خود رسیده است؟

آیا طراحی گوشی‌ها به دوران اوج خود رسیده است؟

هرساله پرچمداران بسیاری از برندهای مختلف روان بازار می‌شوند و با ویژگی‌های نرم‌افزاری و قابلیت‌های پردازشی، کاربران را به خود جلب می‌کنند. اما درباره طراحی چگونه؟ در این بخش، کمترین تغییر در طراحی موبایل‌های اندرویدی وجود دارد و آن‌ها بیش از هر زمان دیگری شبیه به نظر می‌رسند. حاشیه‌نازک نمایشگر، پانچ‌هوال دوربین سلفی و بدنه‌های تکراری پ،تیکی، شیشه‌های یا ف،ی، پای ثابت طراحی این گوشی‌ها هستند و به جز شما دوربین‌ها و نمایشگر، دیگر اخبار از تغییرات ظاهری و جذاب قدیمی هستند.

امیدواریم که سامسونگ طراحی متفاوتی را در سری گل،ی S24 به‌کار برد، اما به‌جز فریم تیت،ومی و نمایشگر تخت گل،ی S24 اولترا، تفاوت‌های متفاوتی را در این سری و نسل‌های قبل‌شان نمی‌بینیم. به‌طوری‌که ابزارهایی که بر هوش مصنوعی هستند، باعث می‌شوند تا به ظاهر تکراری آن‌ها بیشتر توجه شود.

گوشی های تاشو، نمونه هایی از طراحی جذاب

زم، که طراحی گوشی‌های فعلی را می‌بینیم، این سوال مطرح می‌شود که این روند تا کجا پیش خواهد رفت؟ ظاهر پرچمداران اندرویدی در آینده چگونه خواهد بود؟ برای پاسخ به این سؤالات، سری به دنیای تاشوها می‌زنیم.

طراحی

یکی از وسایلی که گوشی‌های تاشو را برای بسیاری از کاربران جذاب طراحی کرده‌اند، طراحی به‌فرد و زیبای آن‌هاست؛ محل نوآوری‌های مختلف، کیفیت ظاهری دستگاه‌ها را تا حد زیادی بالا می‌برد. برای مثال، گوگل از طراحی خاص به‌فرد دوربین‌هایش در بدنه پشتی پی،ل فولد استفاده می‌کند که همین موضوع، زیبایی را به دستگاه داده است. همینطور برخی از برندهای چینی مانند اوپو، وان‌پ، و ویو، به طراحی متفاوت روی آورده‌اند و دوربین‌ها را در یک ماژول در مرکز دستگاه قرار می‌دهند. این تنوع ظاهری و خلاقیت‌ها، تجربه‌های متفاوت را در عکاسی با گوشی‌های تاشو ایجاد می‌کند.

طراحی

اپل هرساله به‌دلیل‌های طراحی‌های تکراری گوشی‌هایش مورد انتقاد قرار می‌گیرد، گوشی‌های هوشمند نیز همین رویه را دنبال می‌کند و گویا از آنجایی که شیوه طراحی سری فعلی S جواب می‌دهد، می‌خواهد تغییرات جدیدی را در این گوشی‌ها ایجاد کند. از طرفی انتظار می رود سامسونگ به تغییر می تواند دوربین های بعدی را در گوشی های برود تغییر دهد و شاید هم دکمه Action را به پرچمداران بعدی خود بیاورد بزنید.

بااین‌حال ادامه روند فعلی، ظاهر گوشی‌ها را پیش‌بینی می‌کند و می‌خواهد انجام دهد و فضایی برای ایجاد دوباره باقی بماند. درنتیجه انتظار می‌رود طراحی‌های متفاوت و بعضاً خلاقانه‌ای را در گوشی‌های بعدی سازندگان ببینیم.

]
منبع: https://digiato.com/tech/is-galaxy-s24-ultra-peak-smartp،ne-design